Farmasi Sipariş & Kayıt Formu

  Farmasi Katalog

  farmasi 2018 katalogu

  Telefon Numaramız

  Bu site Farmasi Elmas Direktörü

   Songül BABACAN'a ait kişisel bir web sitesidir.

  +90 537 602 92 30 Kayıt İçin Tıklayınız

  Arama Kutusu

  Aktif Ziyaretçi Sayısı

  45 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

  Bebek Bakım Ürünleri

  Kullanıcı Oyu: 5 / 5

  Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
   

  bebek bakım urunleri

   


  Bebek Bakım Önerileri

  En değerli varlığınız bebeğiniz için kullandığınız tüm ürünler çok önemlidir. Bu ürünlerin başında da şampuanlar gelir. Bebek cildi erişkin cildine göre daha ince, daha az yağ salgısı üreten ve koruyuculuğu sağlayan keratin miktarı daha az bir cilttir. pH değeri yakındır, fazla miktarda su içerir. Bu özelliklerden dolayı enfeksiyona ve tahrişe daha duyarlıdır.

  Cildimiz bağışıklık sistemimizin ilk bariyeridir. Bağışıklık sistemi yeni gelişmeye başlayan bebeklerde, bu bariyer önemlidir ve bütünlüğünü bozmamak, hasara uğratmamak gerekir. Bebeklerin cilt yüzey ölçümlerinin kendi ağırlıklarına oranı yetişkinlere göre daha fazladır, dolayısıyla kimyasal maddeler, ilaçlar, ciltten daha hızlı ve fazla miktarda emilir. Bebek cildinin bu farklılıkları onlar için özel şampuanlar kullanmayı gerektirir.   

   

  Hangi Bebek Şampuanları Kullanılmalı?   
  Temizlik ve bakım ürünü olarak tercih edilen şampuanında bebeğinizin derisinde başta tahriş olmak üzere pek çok sorunun önüne geçebilecek bir kalitede olması gerektiği gerçeğidir. Bu yüzden şampuan seçimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gerektiğini ve içerisinde cildi bozan parfüm ve koku veren maddeler, koruyucular, boyalar gibi zararlı içeriklerin bulunmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Satın aldığınız bebek şampuanının içerisinde benzin, alkol, paraben, parfüm, sabun gibi maddelerin olmaması ve aşırı derecede köpürmemesi gerektiğini bilmenizde fayda olacaktır. Yine şampuanın pH değerinin bebeğinizin pH değerine uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. Eğer bebeğiniz için tercih edeceğiniz bir şampuan organik içeriğe sahip bir ürün ise bu seferde sertifikalı ve ilgili bakanlıklarca üretim ve satış izni olan ürünleri tercih etmenizde yarar olacaktır.   

   

  Bebeğiniz İçin Şampuan Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler?   

  • Bebeğinizin cildini ve saçını yıpratmayacak yumuşak ürünler tercih edin.
  • Saç için kullandığınız ürünlerin gözleri yakmamasına dikkat edin.   
  • PH değeri 7,5; yani nötr olan şampuanları kullanın.   
  • Koku ve boya maddesi gibi gereksiz, alerjen kimyasallar ve paraben içeren şampuanlardan kaçının.   
  • Alkolsüz ürünleri tercih edin çünkü cilt en büyük organımızdır ve cilde sürülen her ürün gözeneklerden alt katmanlara kadar ulaşır hatta bununla da kalmaz lenf sistemiyle tüm vücuda etki edebilir.   
  • Sabun ve deterjan oranı minimum olan şampuanları kullanın. Şampuan çok köpürmemelidir. Bu aynı zamanda içerdiği deterjan oranının az olduğunun göstergesidir.    
  • Bebekler için özenle geliştirilen Farmasi bebek ürünleri, alerjen, triclosan, paraben ve silikon gibi bebeğinizin cildine zarar verebilecek maddeler içermez. İlk kullanımdan itibaren koruma sağlar. Doğal bileşenler ve nemlendiriciler içeren formülü ile cildin kurumasını önler.   
  • Bebekler için özel Bebek Bakım Ürünleri, Baby Love Bakım Serisi; Bebeğinize saf ve doğal bir rahatlık sağlamak için titizlikle seçilmiş ürünleri yumuşak ve hafif kokularla birleştiren Farmasi’nin doğal ürün yelpazesi saflığıyla bebeğinizi kucaklayacaksınız.   

   

  Anneler Neden Farmasi Bebek Ürünlerinizi Tercih Ediyor?   

  • Paraben içermez.   
  • Bebeklerin hassas cildine özel olarak üretilmiştir.   
  • Dermatolojik olarak test edilmiştir.   
  • Alerjen içermez.   
  • Bebek cildinin pH dengesine uyumludur.   
  • Gözleri tahriş etmez.   
  • Doğal bitkisel özler içerir. 
  © 2015 Farmasi - Farmasi Kayıt - Farmasi Katalog - Farmasi Kozmetik.