Farmasi Sipariş & Kayıt Formu

  Farmasi Katalog

  farmasi 2018 katalogu

  Telefon Numaramız

  Bu site Farmasi Elmas Direktörü

   Songül BABACAN'a ait kişisel bir web sitesidir.

  +90 537 602 92 30 Kayıt İçin Tıklayınız

  Arama Kutusu

  Aktif Ziyaretçi Sayısı

  40 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

  Cilt Bakımı Nedir

  Kullanıcı Oyu: 5 / 5

  Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
   

  farmasi cilt bakim oneleri

   


  Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır!

  Profesyonel ürünlerle isin uzmanı tarafından uygulanan ve cildin ihtiyacına uygun derinlemesine bakım işlemidir.

  Cilt tipine uygun ürünlere ve doğru sırada uygulanmasıyla ciltte;   

  • Cilt neminin kazandırılması        
  • Anti againg   
  • Lifting uygulaması   
  • Gözeneklerin fazla açılması sorunu   
  • Kuru, karma, yağlı ciltlere özel bakım   
  • Siyah noktaların bakimi   
  • Yüz masajı   
  • Kalınlaşmış cilt bakımı   
  • Antioksidan maske uygulaması ile cildin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

   

  Şüphesiz her kadın cildinin kusursuz olmasını ister. Sağlıklı, parlayan bir cilt içinse her gün iyi bir bakım gerekir. Nasıl her zaman birkaç güzelleştirici makyaj malzemesine ihtiyaç duyuyorsanız, cildinizin de sağlıklı ve mutlu olması için ihtiyaç duyduğu özel şeyler var. Mesela hiç peeling yapmıyorsanız, cildinizi donuk görünür. Bunu bir düşünün!
   

  Şimdi cildinizin sizden her gün neler istediğine bakalım!   
  Antioksidanlar cilt için önemli. Cilt bakımı ürünlerini kullanmaya çoğu zaman cesaretimiz olmaz. Antioksidan içeren besinler cildi onarır ve cildin çabuk yaşlanmasını önler. Cilt bakım ürünlerinin içeriklerine baktığınızda antioksidan ve nemlendirici etkisi olan brokoli, havuç ve dutsu meyveleri göreceksiniz. Cildinizi temiz tutun. Cilt temizliğini rutin bir uygulamaya çevirin. Birçok cilt tipi için yüzünüzü günde iki kere yıkamanız etki eder. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere temizleyin. Makyaj yapmasanız bile gözeneklerinizin temizlenmesi önemli.   

   

  Sağlıklı bir diyet sağlıklı bir akıl ve vücut sağlar. Yani ne yiyorsanız cildinizi direkt olarak etki etkiliyor. Antioksidan tüketimi bir yana, bol vitaminli ve minerali yiyecekleri tüketmeyi tercih edin. Hareket etmeyi sadece cildiniz için düşünmeyin, fakat şekle girmek ve sağlıklı olmak cildiniz cildinize yansır. Hareket ettiğimiz zaman kan akışı olur, bu da ışık saçan ve canlı bir cilde kavuşursunuz. Haftanın her günü çalışıyorsanız stres olmayın, küçük aralıklar yaratmaya çalışın. Cilde suyun iyi geldiğini hala duymamış olamazsınız. Yumuşak ve pürüzsüz bir cildin kaynağı sudur. Gün içinde içtiğiniz kahve ve çay gibi içeceklerin cildinizi kuruttuğunu hatırlatalım. Gün içinde kendinize su içmeniz gerektiğini hatırlatın. Cildinizin ihtiyacı olan en önemli şeylerden biri de gün içinde dinlenmek. Stresinizi atmak ve fazla çalışma sonucu yaşadığınız öfkelenmeler cildinizde hasarlara yol açabilir. Kendinizi üzmemeyi deneyin ve kendinize bir masaj günü ayarlayabilirsiniz mesela. Ya da stres atmak için yapılabilecek onlarca şey var. Biraz uyku,   
  arkadaşlarla sohbet ya da bol köpüklü bir banyo ters giden şeyleri unutturmaya yeter. Kış aylarında da olsak, cildimiz UV ışınlarından etkileniyor. Cildinizi güneş koruyucunuzu sürmeyi unutmayın. Vücudumuzun D vitaminine ihtiyacı olduğunu unutmamız gerekir.

   

  Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  Şüphesiz her kadın cildinin kusursuz olmasını ister. Sağlıklı, parlayan bir cilt içinse her gün iyi bir bakım gerekir. Nasıl her zaman birkaç güzelleştirici makyaj malzemesine ihtiyaç duyuyorsanız, cildinizin de sağlıklı ve mutlu olması için ihtiyaç duyduğu özel şeyler var. Cilt bakımında en önemli nokta cilt tipinin doğru belirlenmesidir. Daha sonra cilt tipine uygun kişisel bakım ürünleri kullanılarak günlük cilt bakımı ve cilt temizliği yapılmalıdır. Cildin nemlendirilmesine ve güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu kremler kullanılmasına özen gösterilmelidir. Bunlara ek olarak, ayda bir kez güzellik ve estetik merkezlerinde profesyonel cilt bakımı yaptırılmalıdır. Uzmanlar tarafından  sağlıklı bir cildin 3-4 haftada bir kendini yenilediği tespit edilmiştir. Bu yenileme esnasında ölü hücreler cildin dış yüzeyine itilir ve gözeneklerin kapanmasına neden olur. Bu yüzden ayda bir kez cildimiz kendini yenilerken bizlerde profesyonel cilt bakımı yaptırarak cildimize yardımcı olmalıyız. Aksi takdirde ölü hücreler cildin dış yüzeyinde birikerek katı ve mat bir tabaka oluşumuna, gözeneklerin tıkanmasına ve cildimizin ihtiyacı olan oksijeni alamamasına neden olur. Zamanla daha büyük cilt problemleriyle karşı karşıya kalabiliriz.

   

  Cilt temizliği nasıl yapılır?

  Cildimize gün içinde kirli havadan bile kirlenir. Gözeneklerin içine giren yağ ve kir, hem bakımsız görünmemize sebep olur hem de sivilce oluşumuna zemin hazırlar.

  Peki cildimizi temiz tutmak için ne yapmalıyız?

  Uzmanlar, cilt temizliği konusunda uyarıyor. Hele ki günümüz iklim şartlarında aşırı nem, güneş ışığı ve kurutucu soğuğa karşı iyi bir bakım öneriyorlar. Vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkan sivilceleri kesinlikle sıkmamalısınız. Makyaj için kullandığınız fırçalarınızı düzenli olarak temizlemelisiniz ki kullandığınızda cildinizin kirlenmesine sebep olmasın. Cildinize uygulayacağınız maske ve peeling işlemlerini; yüzünüze her iki günde bir, vücudunuza ise haftada bir kez uygulayın. Sigara cildin baş düşmanıdır. Bu sebeple ne sigara için ne de sigara içilen ortamlarda uzun süre kalın. Cilt temizliği yalnızca makyajın temizlenmesi veya duş almak değildir. Cilt temizliği; çeşitli peelingler, losyonlar ve bakım yağlarıyla cilt sorunlarını çözmektir. Üstelik cilt sorunlarıyla yalnızca kadınlar değil, erkekler de karşılaşıyor ve unutulmamalıdır ki, iyi temizlenmemiş bir cilt, akne, siyah nokta ve sivilcelenmeye mahkumdur.

  Cilt Bakımı Konusunda Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

  İlk dikkat etmeniz gereken konu kesinlikle cilt tipinizi bilmeniz ve buna uygun ürünler, maskeler kullanmanız. Kesinlikle maske yapmadan önce yüzünüzü antibakteriyel bir sabun ile yıkamalı ve temizlemelisiniz. Eğer maskeyi ilk defa kullanacaksanız cildinizin küçük bir yerinde deneme yapın. Çünkü bazı maddeler cilt alerjisine neden olur ve yüzün kızarmasına, kabarmasına neden olur.

  C İ L D İ N İ Z D E Ğ E R L İ D İ R . . .

   

   

   

   

   

  © 2015 Farmasi - Farmasi Kayıt - Farmasi Katalog - Farmasi Kozmetik.